• Sjedinjene Države (igrači od 24 i više)
  • Europa (igrači iz europskih nacija koje već nisu zastupljene na turniru.)
  • Sjeverna Amerika (23 i ispod igrača)

Koji je pobijedio na Svjetskom kupu hokeja 2021?

Kanada Osvojio je njihov 27. naslov, nakon što je u finalu porazio Finsku u produžetku. Kanada je bila prva momčad u povijesti koja je osvojila zlato unatoč gubitku četiri puta tijekom turnira.

2021. IIHF Svjetsko prvenstvo.
Pojedinosti o turniru
Prvaci Kanada (27. naslov)
Drugi Finska
Treće mjesto Ujedinjene države
Četvrto mjesto Njemačka

Koji je osvojio većinu hokejaških svjetski kup?

Pakistan
Pakistan je najuspješnija momčad, nakon što je četiri puta osvojio turnir. Nizozemska i Australija osvojile su tri naslova, a Njemačka je osvojila dva naslova. Belgija i Indija jednom su pobijedili na turniru. Turnir 2018. održan je u Bhubaneswar -u u Indiji od 28. studenog do 16. prosinca.

U kojoj će zemlji biti domaćin 2023. Svjetskog prvenstva u hokeju?

2023. Muški FIH hokej svjetski kup/Mjesto

Koje su zemlje u Sjevernoj Americi?

Sjeverna Amerika/Zemlje i regije

Koji je pobijedio na Svjetskom kupu hokeja 2016. godine?

Kanada
Brad Marchand postigao je skraćenik s 44 sekunde u regulaciji kao Kanada Završio savršenu trku s pobjedom od 2-1 nad Team Europom za osvajanje Svjetskog kupa hokeja za 2016. godinu.

Tko je u kanadskoj svjetskoj hokejaškoj momčadi?

Barzal, Chabot, Dubois, Maxime Comtois i Damon Severson u prošlosti su svi predstavljali Kanadu na Svjetskom prvenstvu. Tri člana kanadskog olimpijskog tima – Naprijed Eric O’Dell i Kent Johnson i golman Matt Tomkins – vratit će se u nacionalni tim za događaj.

Kako doći do Team Canada?

U slučaju Olimpijskih igara, morate Izgradite bodove kroz kanadski sustav rangiranja tima koji će ispunjavati uvjete za Tim Hortons urlaj iz Rings Canadian Curling Trials; Osvojite taj događaj i krećete na Zimske olimpijske igre.

Koja je zemlja izmislila hokej?

Moderna igra hokeja pojavila se u Engleska Sredinom 18. stoljeća i uglavnom se pripisuje rastu javnih škola, poput Etona. Prvo udruženje hokeja osnovano je u Velikoj Britaniji 1876. godine i nacrtalo je prvi formalni skup pravila.

Koji je osvojio prvenstvo u hokeju 2022?

DENVER (KDVR) – S Kolorado lavina Osvajajući Stanley Cup i Pioneers University of Denver koji su u travnju osvojili državno prvenstvo, Denver postaje drugi grad ikad, a prvi u 50 godina, koji je bio dom NCAA i NHL Champs.